Ana Sayfa | Hakkımızda | Misyonumuz | Vizyonumuz | İzin Belgemiz | Etkinliklerimiz | Foto Galeri | Ziyaretçi Defteri | İstek - Bilgi Formu | İletişim

     Hizmetlerimiz

Canlı Destek

 
T.C.
BAŞBAKANLIK ÇOÇUK ESİRGEME KURUMU ve SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
"Özel Eski Dostlar Huzur Evi"

   Özel Eski Dostlar Huzurevi, 18 Eylül 2002 tarihinde Çengelköy NATO Yolu’nda ATA-2 Sitesinde faaliyete geçmiştir. Huzurevimiz 18 Eylül 2006'da kapasitesini 18 kişiden, 24 kişiye çıkartmıştır.

   Özel Eski Dostlar Huzurevi, deneyimli personeli ile 24 saat hizmet vermektedir. Konuklarımızın sağlık kontrolleri ve bakımları Doktor, Sosyal Hizmet Uzmanı ve Hemşire nezaretinde düzenli olarak yapılmaktadır.

  Özel Eski Dostlar Huzurevi,11 oda, 2 Banyo, 6 tuvalet, sağlık odası, oturma ve dinlenme salonu, TV salonu, mutfak ve yemekhanesi bulunmaktadır. Yangın çıkışı, bahçesi ve terası mevcuttur.

   Huzurevimiz sessiz ve sakin bir site içinde olup; önünde park yeri mevcuttur.

   Öncelikle huzurevi nedir?
   Huzurevleri, yaşlı kişileri huzurlu bir ortamda korumak ve bakmak, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılamak, yakınları ve toplumla ilişkilerini devam ettirip, gerekli sosyal ve psikolojik destek sağlamak amacıyla gerçek kişiler ve özel hukuk tüzel kişileri tarafından kurulan yatılı sosyal hizmet kuruluşlarıdır.
Peki, huzur nedir?
 
  Sözlük anlamı: Hazır olma, mevcut bulunma, ama BİZCE; HUZUR: HİÇBİR GÜRÜLTÜ VEYA SIKINTININ OLMADIĞI YER DEMEK DEĞİLDİR. GERÇEK HUZUR; TÜM BUNLARIN İÇİNDE BİLE KALBİMİZİN SÜKÛN VE MUTLULUK BULMASIDIR...
 Misyonumuz, bu SÜKÛN VE MUTLULUĞU sağlamaktır. Konuklarımız hayatları boyunca bin bir güçlükle savaşmış, mücadele etmiş ve ediyor olabilirler. Onları bu dönemlerinde ihtiyaç duydukları desteği ve güveni verebilmek amacıyla düzenlemiş olduğumuz yuvamızda ağırlamak istiyoruz. Bu amaçla butik tarzda düzenlemiş olduğumuz Özel Eski Dostlar Huzurevine yani onları kendi büyüklerimiz olarak ağırlayacağımız aile ortamımıza davet ediyoruz.

   Onlara YAŞLI demiyoruz, KONUK, kimi zaman da EV SAHİBİ diyoruz. AMACIMIZ onların yaşam kalitesini arttırmak ve hayatla bağlarını sağlamlaştırmaktır.
Nedir yaşam kalitesi?
    Yaşam kalitesi: Bedenin temel gereksinimlerinin karşılanması ve kişinin yaşantısını normal bir şekilde sürdürmesidir.
    Bu amaçla; her türlü kişisel bakımları personelimizce yapılmaktadır. Konuğun kendi hekimi tarafından öngörülen tedavi şeması, kurum hekimi başkanlığında, sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve hemşirenin de bulunduğu bir ekip tarafından konuğun ihtiyaç ve öncelikleri göz önüne alınarak en uygun şekilde düzenlenir.
   Uygun aktivitelerle hayatla ilişkileri sağlamlaştırılır. Birinci önceliğimiz konuklarımıza sevgi ve saygı dolu  ev ortamımızda her türlü konforun sağlanmasıdır. Bunun için tüm personelimiz 24 saat çalışmaktadır.
 Her sabah kahvaltıdan önce personelimiz tarafından konuklarımızın kişisel bakımları yapılır.